•    GENERALNYM WYKONAWCĄ FIRMA PORR POLSKA S.A.W dniu 21 października została podpisana umowa o generalne wykonawstwo inwestycji z firmą PORR Polska S.A. ... 03.11.2011

  ... PORR Polska S.A. to jedna z najbardziej liczących się na polskim rynku firm budowlanych, znana m.in. z realizacji prestiżowych projektów rewitalizacyjnych jak Stary Browar w Poznaniu, Hotel Andel’s w dawnej fabryce Poznańskiego w Łodzi.

  Generalny wykonawca, zgodnie z harmonogramem, ma wejść na teren budowy 2 listopada. Niespełna tydzień później rozpoczną się prace budowlane, które potrwają półtora roku. Oddanie pierwszego etapu inwestycji do użytku planowane jest na maj 2013 roku.

 •    KONFERENCJA PRASOWAW dniu 28 września odbyła się konferencja prasowa, podczas której Balmoral Properties zaprezentował projekt rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie. ... 12.10.2011

  ... Przedstawiciel inwestora, Pan Piotr Olbryś opowiedział o założeniach funkcjonalnych projektu, planowanych powierzchniach biurowych i usługowych oraz ofercie mieszkaniowej. Pan Krzysztof Wużyk, przedstawiciel MOFO Architekci, pracowni która opracowała projekt rewitalizacji Browaru Lubicz opowiedział o historii tego miejsca, koncepcji projektu architektonicznego oraz budynkach historycznych, które po odrestaurowaniu staną się jego częścią.

  Na zaproszenie inwestora w konferencji wzięli udział również Pani Monika Piątkowska, Wiceprezydent Krakowa oraz Pan Jan Janczykowski, Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Pani Monika Piątkowska zwróciła uwagę na rolę rewitalizacji obszaru w rejonie Dworca Głównego, który po wielu latach znów zostanie włączony do tkanki miasta i przyjmie ważne dla tej okolicy funkcje. Konserwator Zabytków podkreślił, że to być może pierwsza rewitalizacja kompleksu poprzemysłowego w Krakowie, w której z taką starannością potraktowano budynki historyczne, które zostaną odrestaurowane i wkomponowane w całość projektu.

  Temat wzbudził duże zainteresowanie mediów, które zwróciły uwagę na rolę inwestycji związaną z jej centralnym położeniem, rewitalizacją obiektów zabytkowych, a także skalą i wartością przedsięwzięcia.

 •    ROZPOCZĘCIE PRAC ROZBIÓRKOWYCHW ramach prac przygotowawczych pod budowę kompleksu wielofunkcyjnego Browar Lubicz rozpoczynamy porządkowanie terenu wraz z pracami rozbiórkowymi. Program rewitalizacji...19.07.2011

  ... terenów dawnego browaru Goetzów, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, zakłada integrację odrestaurowanych zabytkowych budynków (m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem) z nową zabudową mieszkaniową i biurową.

  Aby jego realizacja była możliwa konieczna jest rozbiórka części powojennych zabudowań dawnego browaru, którą realizujemy zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Krakowa nr 1679/10 z 09.08.2010 oraz 648/2011 z 04.04.2011. Pierwszy etap prace wyburzeniowych prowadzonych przez firme TRANS ZIEM  z Krakowa obejmuje kilkanaście budynków i potrwa do końca września.

 •    ZGODA WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓWWojewódzki Konserwator Zabytków zaakceptował koncepcję przebudowyi rozbudowy kompleksu Browar Lubicz. Projekt nowego kompleksu... 04.05.2011

  ... opracowała krakowska pracownia MOFO w oparciu o regulacje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i w ścisłej współpracy z Konserwatorem. Projekt eksponuje walory architektoniczne zabytkowych budynków na tle dopasowanej stylistycznie nowoczesnej zabudowy mieszkaniowo-biurowej. Zabytkowe budynki i ich otoczenie będą pełnić funkcję przestrzeni publicznej, a więc będą mogły być podziwiane przez wszystkich zainteresowanych, mieszkańców Krakowa i turystów, podczas gdy  dotychczas teren browaru jako kompleks produkcyjny był niedostępny dla zwiedzających. Na terenie Browaru Lubicz powstaną wkomponowane w zabytkową architekturę nowoczesne mieszkania, powierzchnie handlowe i biurowe.

2014

2015

2016

2012

2011

2013

© 2016 Balmoral Properties Ltd.