•    FINALNY ETAP PROJEKTUInformujemy, że w dn. 15 listopada 2016 r. rozpoczęliśmy procedurę podpisywania umów sprzedaży na II etap inwestycji Browar Lubicz, która jednocześnie...01.12.2016

  ...  stanowi finalny etap projektu. Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania inwestycją i z radością oznajmiamy, że wszystkie mieszkania zostały wyprzedane. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że wciąż dysponujemy powierzchniami komercyjnymi pod wynajem.

 •    BROWAR LUBICZ JUŻ UKOŃCZONYMiło nam poinformować, że zakończyliśmy budowę II etapu naszej inwestycji. Otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie, w sierpniu rozpoczęliśmy procedurę wydawania kluczy nowym mieszkańcom. Pięć lat temu...31.08.2016

  ...  zaprezentowaliśmy projekt rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie. Szybko rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę kompleksu wielofunkcyjnego z zachowaniem zabytkowych obiektów XIX-wiecznej fabryki.

  Program rewitalizacji terenów dawnego browaru Goetzów, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci zakładał integrację zabytkowych budynków m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem z nową zabudową mieszkaniową i biurową.

  W styczniu 2014 roku osiągnęliśmy półmetek, zakończyły się prace budowlane I etapu inwestycji. Zdaniem konserwatora zabytków była to pierwsza rewitalizacja kompleksu poprzemysłowego w Krakowie, w której z taką starannością potraktowano budynki historyczne i wkomponowano je w całość projektu. Dzisiaj inwestycja jest już ukończona. W ramach drugiego etapu osiedla powstały cztery budynki mieszkalne mające od czterech do pięciu pięter. Znajdują się w nich 163 mieszkania dwu- i trzypokojowe. Oprócz apartamentów powstał też budynek biurowy o powierzchni użytkowej 4,2 tys. mkw.

  Nasza inwestycja zupełnie odmieniła centrum Krakowa. Zamknięty do niedawna, zaniedbany teren stał się na nowo obszarem tętniącym życiem, nową częścią miasta dostępną dla wszystkich. Dziękujemy, że przez cały ten czas byliście z nami. Zapraszamy do oglądania Browaru Lubicz i zakupu mieszkań.

 •    Browar Lubicz na finiszu!Miło nam poinformować, że prace budowlane II etapu naszej inwestycji zbliżają się ku końcowi. Projekt jest już ukończony w 99%. Cztery apartamentowce i biurowiec wkrótce będą gotowe do użytkowania. Obecnie trwają...08.06.2016

  ...  ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz tych budynków. Z kolei na dziedzińcu inwestycji, generalny wykonawca wykonuje prace porządkowe przy zagospodarowaniu osiedla. Ukończono montaż ekranów akustycznych, posadzono pnącza i trawniki wzdłuż budynków.

  Rozpoczęły się też zaplanowane wcześniej odbiory jakościowe inwestycji. Zgodnie z naszymi planami, II etap kompleksu powinien otrzymać pozwolenie na użytkowanie na przełomie lipca i sierpnia.

 •    BROWAR LUBICZ OFFICE WYNAJĘTY W 90 PROC.Pierwsze, trzecie i czwarte piętro w budynku biurowym zajmą wkrótce przedstawiciele firmy Codewise, obecnie najemcy odrestaurowanego Pałacu Goetzów. Spółka wynajęła łącznie ponad...18.04.2016

  ... 3.228 mkw. powierzchni biurowej. Na drugim piętrze swoją siedzibę będzie miała amerykańska firma, która podpisała umowę najmu pod koniec zeszłego roku. Amerykanie wynajęli łącznie ponad 1.133 mkw. powierzchni komercyjnej.

  Wynajęliśmy już cztery z pięciu kondygnacji o powierzchni 5,229 mkw. Uwzględniając najnowszą umowę, w budynku biurowym G, do wynajęcia zostały ostatnie wolne lokale. Na parterze znajduje się pomieszczenie z przeznaczeniem na biura i usługi o powierzchni 868 mkw. W sąsiadującym budynku F dostępnych jest 450 mkw., natomiast na poziomie -1, do wynajęcia czeka 657 mkw. piwnic kolebkowych z możliwością podziału na dwa odrębne lokale.

 •    SALON OPTYCZNY W BUDYNKU ADo grona najemców w naszej inwestycji dołączyła spółka Optyk Pański.Firma wynajęła 64,08 m2. powierzchni komercyjnej w budynku "A".- Szukaliśmy doskonałej lokalizacji i miejsca, które koreluje z misją...01.02.2016

  ...  naszej firmy. Takiego połączenia stylu i awangardy - mówi Paweł Szpytma, prezes zarządu Optyk Pański.

  - I tu je znaleźliśmy. Zachwyciło nas to połączenie aspektów historycznych z nowoczesnymi budynkami - dodaje.

  Będzie to pierwszy ekskluzywny salon tej spółki w Krakowie. Obecnie trwają prace wykończeniowe lokalu.

  Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z usług tej firmy już na początku marca.

 •    ADECCO OTWIERA SWOJE BIUROMiędzynarodowa firma doradztwa zawodowego jest kolejnym najemcą naszej inwestycji. Rekruterzy wynajęli 315 mkw. powierzchni komercyjnej w budynku "B"Adecco jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi...25.01.2016

  ...  z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. W Polsce spółka obecna jest od 1994 roku. Firma otworzyła ponad 50 biur pracy tymczasowej, stałej oraz placówek on-site - lokalnych przedstawicielstw utworzonych przy dużych klientach, w blisko 30 miastach. W zeszłym tygodniu firma otworzyła nowe biuro w Krakowie.

  - Zawsze staramy sie mieć nasze biura w centrum miasta - mówi Małgorzata Filipczak, dyrektor krakowskiego biura firmy Adecco. Nowa siedziba firmy head hunterskiej jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na lokalnym rynku usług. - Mamy coraz więcej zleceń i zwiększamy zakres naszej działalności. Będziemy rekrutować nowych pracowników do naszej firmy, dlatego potrzebujemy znacznie więcej miejsca niż dotychczas - dodaje dyrektor Filipczak.

 •    UBER NOWYM NAJEMCĄ W PAŁACU GOETZÓWFirma Balmoral Properties podpisała nową umowę dotyczącą najmu 350 mkw. powierzchni komercyjnej w Browarze Lubicz. Amerykańska spółka Uber na swoją siedzibę wybrała odrestaurowany zabytkowy Pałac Goetzów. Na terenie...11.01.2016

  ...  naszej inwestycji powstanie centrum zaawansowanych usług biznesowych. Będzie to pierwszy tego typu projekt amerykańskiego start-upu transportowego zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych pięciu lat firma Uber zainwestuje w Polsce 38 mln zł i stworzy ponad 140 miejsc pracy dla specjalistów.

  Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, a inwestycja w Krakowie to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie dotąd realizowaliśmy – powiedział Jambu Palaniappan, dyrektor zarządzający firmy Uber na region EMEA. Zlokalizowane w Krakowie "Center of Exellence" będzie wspierać działania operacyjne firmy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

  Na polskim rynku firma Uber pełni rolę pośrednika między pasażerami a dostawcami usług transportowych. Za pomocą mobilnej aplikacji łączy osoby poszukujące środka transportu z prywatnymi kierowcami. Firma działa już w siedmiu miastach – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu.

2014

2015

2016

2012

2011

2013